Prawne środki samoobrony w Polsce są zróżnicowane. Obejmują one zarówno Europejską Kartę Broni Palnej, jak i ustawę o broni i amunicji. Przepisy te przewidują również możliwość odebrania pozwolenia na samoobronę. Ponadto polski rząd w wielu przypadkach zajmuje stanowisko przeciwko koncepcji samoobrony. Jednak argumenty używane przez rząd są czasami legalistyczne.
Ustawa o broni i amunicji
Nie jest tajemnicą, że broń i amunicja są podstawą wojny i działań wojennych. Można je znaleźć praktycznie w każdym kraju, od slumsów po agrarne krainy. W związku z tym legalne i nielegalne użycie tych przedmiotów jest faktem. Ponadto broń i amunicja stanowią legalny środek samoobrony. W szczególności praworządny obywatel powinien być przygotowany na atak, zwłaszcza w obliczu odradzającego się reżimu komunistycznego. Dobra wiadomość jest taka, że legalność takich przedmiotów nie jest wyrokiem śmierci dla państwa.
Aby zmniejszyć liczbę ofiar wśród ludności cywilnej, należy nie tylko dokonać dokładnej oceny różnych opcji uzbrojenia dostępnych dla twojej strony, ale także zachować rozsądek. Między innymi nie należy pomijać legalnego użycia amunicji konwencjonalnej i pocisków o jakości amunicji. Poza tym legalne użycie takich przedmiotów może pomóc w uniknięciu pełnego wyścigu zbrojeń. W tym celu warto zapoznać się z przepisami dotyczącymi tego tematu.
Europejska karta broni palnej
W styczniu 1919 roku naczelnik nowo powstałego państwa polskiego Józef Piłsudski wydał dekret regulujący posiadanie broni i amunicji. Dekret stanowił, że broń ręczna i długa broń palna używana do polowań powinna być regulowana pozwoleniem rządowym.
Pozwolenia na posiadanie broni i amunicji były początkowo wydawane w indywidualnych przypadkach. W 1922 roku uchwalono prawo wymagające rządowego pozwolenia na posiadanie broni palnej i amunicji.
Pozwolenie to może zostać cofnięte w dowolnym momencie. Wnioskodawcy muszą wykazać uzasadnioną potrzebę posiadania broni. Konieczne jest również udowodnienie realnego zagrożenia. Niektóre uzasadnione potrzeby to obrona osobista, strzelanie sportowe i rekonstrukcja historyczna.
Obecnie ponad 200 000 osób posiada pozwolenie na broń. Dostępne są trzy rodzaje licencji. Są to: pozwolenie sportowe, kolekcjonerskie i szkoleniowe.
Wypadki
Wypadki zdarzają się często i większość z nich nie jest tak poważna, jak mogłoby się wydawać. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli mieszkasz w środowisku miejskim, gdzie większość przestępstw popełniana jest przez garstkę łobuzów na wolności. W związku z tym lokalna policja ma za zadanie uczynić Twoje życie bezpieczniejszym. Najlepszą obroną jest jednak uniknięcie pierwszego spotkania. W tym celu możesz odrobić zadanie domowe i podjąć świadomą decyzję, zanim weźmiesz prawo w swoje ręce. Jeśli szukasz reprezentacji prawnej, możesz rozważyć skorzystanie z usług najlepszej firmy, takiej jak Grand Canyon Law Group. Aby uzyskać bezpłatną konsultację, zadzwoń do jednego z ekspertów pod numer (800) 562-2227 już dziś.
Legalistyczna argumentacja polskiego rządu
Rząd polski broni swojego prawa do odebrania dostępu do aborcji z przyczyn embriopatologicznych jako legalnego środka samoobrony. Jego argumenty opierają się na kombinacji logiki prawnej i legalistycznej.
Art. 30 Konstytucji RP stanowi, że godność człowieka jest nienaruszalna. Stanowi również, że Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia. Konstytucja nie wskazuje jednak, że prawo do życia jest nienaruszalne od momentu poczęcia.
To orzeczenie jest pierwszym sygnałem społecznej świadomości skutków zawłaszczenia państwa. Jego wykorzystanie w formie taktyki kontrdemokratycznej pokazuje, jak państwo może odzyskać rządy prawa.
Taktyka kontrdemokratyczna polega na sprawowaniu kontroli społecznej nad państwem, niezależnie od wyników wyborów. Działania te obejmują nadzór, represje i osądzanie.
Odwołanie pozwoleń na samoobronę
Polskie prawo od dawna zezwala na używanie broni do samoobrony. Jednak w ostatnich latach praktyka ta została znacznie ograniczona. Setki tysięcy ludzi w Polsce mają pozwolenia na broń. Pozwolenia te są wydawane przez policję. Ludzie muszą wykazać, że mają rzeczywistą potrzebę posiadania broni i że istnieje zagrożenie dla ich życia.
Pierwszy poważny etap kryzysu wybuchł w listopadzie 2015 roku. W grudniu parlament, w którym większość ma PiS, narzucił nowe zasady proceduralne i próbował sparaliżować Trybunał Konstytucyjny. Następnie rząd przejął Sąd Najwyższy i Krajową Radę Sądownictwa.
Podczas kryzysu rząd próbował przywrócić rozporządzenie wykonawcze z 1932 roku, które regulowało import, handel i eksport broni palnej typu wojskowego. Jednak to rozporządzenie wykonawcze zostało unieważnione przez rozporządzenie wydane w 1945 roku przez Stanisława Radkiewicza.